Loader

Gezi Ekibi

 • ORTA EGE TURU

  General Şükrü Kanatlı Mahallesi Atatürk Caddesi Petek Apt. 24/3 Antakya/HATAY, Türkiye , Hatay , Antakya

  PUAN VER
  2 14 değerlendirme sonucu

          PAMUKKALE-HİERAPOLİS-KUŞADASI- EFES-SELÇUK- İZMİR

  TUR PROGRAMI
   
  1.GÜNPamukkale’ye yolculuk.. (900 km)

  Hareket saatleri

  19:00  Hatay Hareket Gezi Ekibi ofisi önü (Orman Dairesi Yanı)

  20:00  İskenderun Primall Avm Önü  

  22:30 Adana Gezi Ekibi ofisi önü (baraj yolu)

  Güzergah: İskenderun Adana Pozantı Konya Afyon dinar Denizli Aydın Kuşadası

  1.GÜN/ PAMUKKALE- EFES : Sabah kahvaltıdan (ekstra) sonra  İlk durağımız Bergama kralının eşi Hiera adına yaptırdığı aynı zamanda Bizans döneminde Piskoposluk Merkezi’nde olan şehir (polis) Hierapolis Antik Kenti gezisi içinde ; Cin Delikleri,Sutunlu Yol, Neron Devrin’de yıkılan ve yeni yerine yapılan Antik Tiyatro, Apollon Mabedi, Nekropol, Agora,Çald ağ’dan çıkan kalsiyum oksit içeren ırmağın sularının birikimiyle oluşan travertenler görülecektir. Dileyenlere Hierapolis’in sütunlarıyla süslenmiş kutsal havuzda, yüzebilme imkanı (ekstra). Travertenleri gezdikten sonra öğlen yemeği molamızı vererek (ekstra) Denizli merkezde Tekstil fabrikalarından birine geçiyoruz ardından iki buçuk saatlik yol mesafesi ile Aydın üzerinden  Selçuk’a geçiyoruz.  100 yıldır kazılan ve daha %10’luk bölümü çıkarılabilmiş olan Efes Antik Kenti’ni gezmeye başlıyoruz. Roma Dünyası’nın en büyük 4 kentinden birisi olan Efes’te Odeion, Bouleterion, Yukarı Agora ve Bazilika, Prytaneion (Belediye Sarayı), Domitianus Meydanı, Hermes Yol Taşı, Pollio Çeşmesi, hastane yapısı, Memnius Anıtı, Herakles Kapısı, Kuretler Caddesi, Traianus Çeşmesi, Yamaç Evler, Celsus Kütüphanesi, Hamam ve Latrinler, Hadrianus Tapınağı, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Mazeus&Mithridates Kapısı, Ticaret Agorası, Mermer Cadde, Reklam Panosu, Agora, Büyük Tiyatro, Liman Caddesi (Arcadiane Caddesi) görebileceğimiz yerler olacak daha sonra Akşam yemeği ve konaklama için Kuşadası'ndaki otelimize geçiyoruz.

  2.GÜN/ SELÇUK-ŞİRİNCE Otelimize yapacağımız sabah kahvaltısından sonra Şirince ye geçerek köyde serbest zaman veriyoruz. sonrasında otobüsümüze binerek bir bucuk saatlik yol mesafesiyle Çeşme Şehir merkezine geçiyoruz. Çeşme Kalesi ve marina gezileri sonrası Alaçatı ya geçiyoruz. Alacatıda öğlen yemeği molası (ekstra) sonrası Alaçatı evlerini görebileceğimiz sokaklarda gezerek bol bol fotoğraf çekiliyoruz serbest zaman sonrası İzmir Şehir merkezine hareket ediyoruz. konak saat kulesi ve kemeraltı da serbes alışveriş zamanı sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

   

  3.GÜN/ ESKİ FOÇA TEKNE TURU -İZMİR Otelde alacağımız kahvaltı sonrası otobüse binerek bir saatlik yol mesafesi olan Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Eski Foça’ya ulaşıyoruz burada bizleri bekleyen teknemize biniyoruz tekne turumuza (ekstra)  İlk olarak Mitolojide hikayeleri anlatılan denizkızlarının eskiden yaşadıkları, şimdi ise dünyaca ünlü nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının yuva yaptığı siren kayalıklarını görüyoruz. Ardından Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu, Fener adası, Metalik Ada, Küçük deniz koylarını geziyor ve bu koylarda yüzme molaları veriyoruz. Tekne turumuzun sonunda aracımıza geçerek dönüş yolculuğu için otobüsümüze biniyoruz. akşam yolculuğu sonrasında sabah saatlerinde Adana-Hatay'a varıyoruz.

  TAVSİYELER!!!!!!

  * Tur programızda yoğun müze ve ören yeri girişleri olduğundan Müze Kartı çıkartmanız tavsiyedir. (Tura katılmadan önce en yakın Bakanlığa bağlı müzelerde müze kartı çıkartailirsiniz)

  * Tur programında Tekne Turumuz ekstra olup, öğlen yemeği dahildir. yüzme ağırlıklı koylar gezilecektir. yüzme molaları olacağından yüzme için ekipmanlarınızı getirmeniz tavsiyedir ( mayo, güneş kremi, şapka, terlik, güneş gözlüğü v.b)

   

   

   
  TÜM TURLARIMIZ COVİD-19 KURALLARINA UYGUNDUR.
   
  (Turizm Bakanlığı genelgelerine göre turlarımız güncellenmektedir.)
   

  DÂHİL OLAN HİZMETLER

  DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

   Lüks turizm aracı ile ulaşım (kişi sayısına göre 19-27-31 ve 46 kişilik araçlar)

    Müze ören yeri girişleri

  4*  Otelde konaklama

     Yemeklerde alınan içecekler

   rehberlik hizmetleri

    Tekne turu

    Otelde sabah kahvaltısı

   İlk gün varışta sabah kahvaltısı

   Otelde akşam yemeği

   

   Zorunlu seyahat sigortası

   

   Covid-19 süresince koltuk kapasiteleri %50 uygulanacaktır.

   


   

  FİYAT

  NAKİT ve TEK ÇEKİM

  Yetişkin  (2-3 Kişilik Oda da Kişi Başı)

  850 TL

  7-9 Yaş Çocuk (2-3 Kişilik Oda da Kişi Başı)

  650 TL

  3-6 Yaş Çocuk  (2-3 Kişilik Oda da Kişi Başı)

  430 TL

  NOT: Bonus özellikli kredi kartlarına taksit imkânımız vardır. (%5 Vade farkı) Net bilgi için danışmanımıza sorunuz

   

  tek kişilik oda için 250 tl sngl farkı ödenecektir. (Tek kişi oda isteyenler için)

  %0 indirim FİYATI 850

  ORTA EGE TURU ÖZELLİKLERİ

  YORUMLAR

  E-BULTEN