Loader

Gezi Ekibi

 • ORTA AVRUPA - BALKAN TURU

  , Türkiye , Hatay , Antakya

  PUAN VER
  0 0 değerlendirme sonucu

  BALKAN RÜYASI

  10 GÜN 10 ÜLKE 18 ŞEHİR

  795 EURO

   

  TUR TARİHLERİ:

  14 TEMMUZ-24 TEMMUZ

  12 AĞUSTOS – 22 AĞUSTOS

   

  HANGİ ŞEHİRLERDE KONAKLAYACAK?

  Turumuz her gece otel konaklaması olacak şeklinde planlanmıştır. Gündüzleri ise şehirleri keşfediyor olacağız. Konaklama şehirleri: Ohrid, Prizren, Budva, Trebinje, Saraybosna (2 gece), Budapeşte (2 gece), Niş

  Oteller Balkan coğrafyasının en popüler şehirlerinde katılımcılarımızın rahat edeceği şekilde 3, 4 ve 5 yıldızlı zincir otellerde 2 kişilik odalardan seçilmiştir

   

  ÜLKELER VE ŞEHİRLER

  YUNANİSTAN­– Selanik

  K.­MAKEDONYA­– Manastır, Ohrid, Üsküp, Kalkandelen

  KOSOVA­- Prizren

  KARADAĞ­- Kotor, Budva

  HIRVATİSTAN­– Dubrovnik

  BOSNA­HERSEK­– Trebinje, Mostar, Blagaj,

  Saraybosna, Poçitel

  MACARİSTAN­-­Budapeşte, Mohaç

  SIRBİSTAN­-­Belgrad, Niş

  BULGARİSTAN­-­Sofya

   

  TUR PROGRAMI

  SEYAHAT ÖNCESİ

  Tur başlangıç günü size bildirilen saatte İstanbul Forum AVM önünde buluşma, sizleri karşılayacak yol danışmanları eşliğinde otobüse valizlerin yerleştirilmesi, koltuk kurasının çekilmesi ve son kontrollerin yapılması. yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma. Kura ile çekmiş olduğunuz koltuklara yerleşme ve seyahatin 22.00’de başlaması. İpsala sınır kapısına varış ve pasaport & vize işlemlerinin yapılması

  1.GÜN : SELANİK - MANASTIR – OHRİD

  Selanik’e varış ve kahvaltı. Ardından Selanik şehir turu. Selanik’te görülecek yerler arasında Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule ve Osmanlı ve Bizans eserleri. Panoramik şehir turu ve serbest zamanın ardından Manastır Askeri İdadisine varış. Atatürk’ün askeri eğitim aldığı okulu ziyaret ediyoruz. Gezi sonrası Ohrid’e hareket. Yolculuk sonrası rehberimiz eşliğinde şehir turu. Gezinin ardından otele transfer. Geceleme OHRİD otelimizde

   2.GÜN: OHRİD - KALKANDELEN - ÜSKÜP – PRİZREN

  Sabah kahvaltının ardından Kalkandelen’e hareket. Varışın ardından rehber eşliğinde şehir turu yapıyoruz. Ardından Üsküp’e hareket. Yolculuk sonrası rehberimiz eşliğinde Türk Çarşısı, Makedonya Meydanı, Taş Köprü, Üsküp Kalesi görülecek yerlerden bazıları. Sonrasında Prizren’e hareket. Varışın ardından rehberli Prizren turu. Gezi sonrası otele transfer. Geceleme PRİZREN otelimizde.

   

  3.GÜN PRİZREN - İŞKODRA - BUDVA – KOTOR

  Sabah kahvaltının ardından Arnavutluk’un en eski şehirlerinden İşkodya’ya hareket. Varışın ardından rehber eşliğinde şehir turu. Gezi sonrası Karadağ’ın sahil şehri Budva’ya varış. Rehber eşliğinde kalenin içerisinde kalan eski şehir bölgesini geziyoruz. Yolculuk sonrası Kotor’a hareket. Surlar içerisinde kalan Kotor sokaklarını rehber eşliğinde geziyoruz. Gezi sonrası otele transfer. Geceleme Karadağ bölgesindeki otelimizde.

   

  4.GÜN KOTOR - DUBROVNİK – TREBİNJE

  Sabah kahvaltının ardından Hırvatistan’ın Duvrovnik şehrine hareket. Varışın ardından Game of Thrones dizisinin çekildiği eski şehir bölgesini geziyoruz. Gezinin ardından Trebinje’ye hareket. Yolculuk sonrası otele transfer. Geceleme TREBİNJE otelimizde.

   

  5.GÜN POÇİTEL - BLAGAY - MOSTAR – SARAYBOSNA

  Sabah kahvaltının ardından Bosna Hersek’in güneyinde kurulmuş tarihi bir Osmanlı yerleşimi, Poçitel’e hareket. Varışın ardından rehberli şehir turu. Gezi sonrası sırasıyla Osmanlı döneminde bir bektaşi dergahı olan Blagay Tekkesi’ni ve Balkanlar’ın en dikkat çekici turistik şehirlerinden Mostar’ı geziyoruz. Geziler sonrası Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket. Yolculuk sonrası otele transfer. Geceleme SARAYBOSNA otelimizde

   

  6.GÜN SARAYBOSNA

  Sabah kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde Saraybosna şehir turu. Başçarşı, Gazi Hüsrev Bey Camii, Sonsuz Ateş, Morica Han görülecek yerlerden bazıları. Gezi sonrası otele transfer. Geceleme SARAYBOSNA otelimizde.

   

  7.GÜN MOHAÇ – BUDAPEŞTE

  Sabah kahvaltı sonrası Mohaç Meydan Muharebesi’ne tanık olmuş Macar kasabasını ziyaret ediyoruz. Ardından Macaristan’nın başkenti Budapeşte’ye hareket. Varışın ardından otele transfer. Geceleme BUDAPEŞTE otelimizde.

   

  8.GÜN BUDAPEŞTE

  Kahvaltının ardından rehber eşliğinde Budapeşte şehir turu. Rehber eşliğinde gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü, Budin Kalesi, Palemento Binası ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Budapeşte'yi akşamları daha çok seveceksiniz. Işıkların adeta dans ettiği bu muhteşem şehrin hafızalarınızda güzel bir anı olarak yer edeceğinden emin olabilirsiniz. Şehir turundan ardından otele transfer. Geceleme BUDAPEŞTE otelimizde.

   

  9.GÜN BUDAPEŞTE - BELGRAD – NİŞ

  Sabah kahvaltının ardından Belgrad’a hareket. Varışın ardından canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turu yapıyoruz. Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Knez Mihailova Caddesi gezilecek yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zamanın ardından Niş’e hareket. Yolculuk sonrası otele transfer. Geceleme NİŞ otelimizde.

   

  10.GÜN NİŞ - SOFYA – İSTANBUL

  Sabah kahvaltının ardından Sırbistan’ın en büyük üçüncü şehri Niş’i rehber eşliğinde geziyoruz. Gezi sonrası Sofya’ya hareket. Sofya’ya varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turu. Aleksander Nevski Katedrali, Banyabaşı Cami, Eski Şehir bölgesini gezdikten sonra serbest zaman. Gezinin ardından ardından İstanbul’a hareket. Akşam 00.00 gibi İstanbul’a varış. Bir sonraki Rüya Rota’da buluşmak üzere…

   

  EKSTRA TURLAR

  MANASTIR­ Makedonya‘nın ikinci en büyük şehri Manastır (Bitola), Osmanlı Dönemi’nden bu yana Türklerin Manastır olarak adlandırdığı bir yerleşim yeri olup Atatürk’ün de askeri eğitim gördüğü Askeri İdadinin olduğu şehirdir.

   

  KALKANDELEN Kalkandelen (Tetova), Makedonya’nın kuzeybatısında Şar Dağı eteklerinde, Pena Nehri tarafından ikiye bölünmüş bir kent olup Osmanlı burada kalkanları delen silahlar yaptığı için şehir bu ismi almıştır.

   

  İŞKODRA Arnavutluk’un önemli bir kültür ve ekonomik merkezlerinden olan İşkodra, Aynı zamanda Arnavut Katolikliğinin merkezi olarak da bilinir. Bu açıdan tüm farklı dinlerin bir ülkede bir arada yaşadığı gerçeğinin güzel bir örneğidir.

   

  BUDVA “Karadağ’ın Miami’si” olarak da bilinen, Budva, Adriyatik kıyısındaki hem en eski hem de en güzel kentlerden biri. Surlar içerisinde kalan eski şehir bölgesini birlikte gezeceğiz.

   

   MOHAÇ Osmanlı’ya Avrupa’nın kapılarını açan savaşın yapıldığı yer olan Mohaç’ı yakından göreceksiniz

   

  . DUBROVNİK Tarihinde bir dönem Osmanlı egemenliğinde de yer alan şehir 1991 yılında Sırp güçleri tarafından büyük hasara uğratılmış. Günümüzde ise Dubrovnik, Hırvatistan‘ın en turistik şehirleri arasında yer alıyor. Game of Thrones dizisinin çekildiği şehirlerden biridir.

   

  POÇİTEL Osmanlının askeri mimari dehasınının en iyi örneği olan Poçitel kasabası, nehir kenarından başlayan ve oldukça dik bir yamaç ile yükselen bir yer.

   

  BLAGAY­ Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip bu bölgede kurulan bu tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Neretva’nın doğduğu tekkeyi ziyaret edeceğiz.

   

  MOSTAR Neretva Nehri'nin derin bir vadisine yayılan tarihi Mostar kasabasında, büyüleyici Mostar Köprüsü, hayranlık uyandırıcı eski Türk evleri, Kravice Şelalelerinin canlandırıcı sularının keyfini çıkarın.

   

   NİŞ Sırbistan’ın Belgrad ve Novi Sad‘dan sonra üçüncü büyük şehri olup, Balkanlarda yer alan en eski yerleşim birimlerinden biridir ve tarih boyunca Doğu ve Batı arasında bir köprü görevi görmüştür. Aynı zamanda Konstantinopolis’in (İstanbul’un) kurucusu ve ilk Bizans Kralı olan Büyük Konstantin‘in doğduğu şehirdir.

   

   

  KATILIM BEDELİNE NELER DAHİLDİR?

  -Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk

  -9 gece konaklama (2 kişilik odalarda)

  - Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  -Konaklama kahvaltıları (9 gün)

  -Şehir vergileri

  -Tüm ekstra turlar

  -Mesleki Sorumluluk Sigortası

  -Bagaj Hakkı (Orta boy valiz + sırt çantası)

   

  KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL DEĞİLDİR?

  -Vize Ücreti (Yeşil pasaportu veya hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaftırlar.)

   -Seyahat güvence paketi

  -Müze giriş ücretleri, kişisel yeme-içme masrafları

  -Şehir içi ulaşım (metro, tren, vapur vs.) giderleri

   -Yurtdışı çıkış harcı

   

   

  %0 indirim FİYATI 795 EURO

  ORTA AVRUPA - BALKAN TURU ÖZELLİKLERİ

  YORUMLAR

  E-BULTEN