Loader

Gezi Ekibi

 • İTALYA - YUNANİSTAN TURU

  , Türkiye , Hatay , Antakya

  PUAN VER
  0 0 değerlendirme sonucu

                                                  BÜYÜK İTALYA -  YUNANİSTAN TURU

  10 GÜN 3 ÜLKE 15 ŞEHİR

  895 EURO

   

   TUR TARİHLERİ:

  03 TEMMUZ- 12 TEMMUZ 2020

   

   HANGİ ŞEHİRLERDE KONAKLAYACAK?

  Turumuz her gece otel konaklaması olacak şeklinde planlanmıştır. Gündüzleri ise şehirleri keşfediyor olacağız. Konaklama ­şehirleri:­ Napoli, Roma (2 gece), Cenova, Milano, Venedik İgoumenitsa-Bari (gemide 4 kişilik kamaralarda konaklama) Venedik-İgoumenitsa (gemide 4 kişilik kamaralarda konaklama)

   Oteller Balkan coğrafyasının en popüler şehirlerinde katılımcılarımızın rahat edeceği şekilde 3, 4 ve 5 yıldızlı zincir otellerde 2 kişilik odalardan seçilmiştir.

   

  ÜLKELER VE ŞEHİRLER

  YUNANİSTAN­– Selanik, Parga, Yanya

   VATİKAN­- Vatikan

   İTALYA­ – Bari, Amalfi Sahilleri, Positano, Napoli, Roma, Floransa, Pisa, Cenova, Milano, Verona, Venedik

   

  1. GÜN İSTANBUL – SELANİK

  Tur başlangıç günü size bildirilen saatte İstanbul Forum AVM önünde buluşma, sizleri karşılayacak yol danışmanları eşliğinde otobüse valizlerin yerleştirilmesi, koltuk kurasının çekilmesi ve son kontrollerin yapılması. Kura ile çekmiş olduğunuz koltuklara yerleşme ve seyahatin 22.00’de başlaması. İpsala sınır kapısına varış ve pasaport & vize işlemlerinin yapılması. Selanik gece yolculuğu.

   

  1. GÜN SELANİK - PARGA – İGOUMENİTSA

  Selanik’e varışın ardından Selanik şehir turu. Selanik’te görülecek yerler arasında Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule ve Osmanlı ve Bizans eserleri. Panoramik şehir turu ve serbest zamanın ardından Parga şehrine varış. Osmanlı devleti sadrazamlarından Pargalı İbrahim Paşa’nın şehrinde şehir turu. Panoramik şehir turunun ardından İgoumenitsa’ya varış ve Bari feribotu saatine kadar serbest zaman. 23.30’a konaklama yapacağımız kamaralara yerleşerek İgoumenitsa – Bari gemisi ile İtalya’ya hareket. Geceleme GEMİDE kamaralarda. (kamaralar 4 kişiliktir.)

   

  1. GÜN BARİ - AMALFİ SAHİLLERİ - POSİTANO – NAPOL

  Sabah Bari’ye varış. Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholas’ın gömülü olduğu Bari’de şehir turunun ardından serbest zaman. Gezi sonrası İtalya’nın en gözde turistik yeri Amalfi Sahillerine geçiyoruz. Sonrasında mağribi tarzındaki mimarisi ile ünlü, İtalya’da Napoli kentinin güneyinde bulunan Amalfi kıyılarının en ünlü kasabası olan Positano Positano’da gezimizi yapıyoruz. Gezi sonrası Napoli’ye hareket. Yolculuk sonrası otele transfer. Geceleme NAPOLİ otelimizde.

   

  1. GÜN NAPOLİ – ROMA

  Sabah kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Mirası tarihi sokakları, kiliseleri, meydanları, kaleleri ve nefis mekanlarıyla ünlü Napoli’de rehberimiz eşliğinde turumuzu yapıyoruz. Centro Storico Meydanı, Napoli’nin en büyük meydanı San Francesco di Paola Bazilikası ve Kraliyet Sarayı, Galleria Umberto I göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezi sonrası İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turu. “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Turumuzda şehrin sembolü haline gelen Kolezyum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Gezinin ardından otele transfer. Geceleme ROMA otelimizde

   

  1. GÜN ROMA – VATİKAN

  Sabah kahvaltı sonrası Roma’da 2. gün şehir turumuza devam ediyoruz. Pantheon, Piazza Navona, Sant Angelo Kalesi, Melekler Köprüsü, Vatikan, San Pietro Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezi sonrası Roma’nın akşamında serbest zaman. Geceleme ROMA otelimizde

   

  1. GÜN FLORANSA - PİSA – CENOVA

  Kahvaltının ardından İtalya’da rönesansın başkenti Floransa’ya hareket. Varışın ardından rehber eşliğinde şehir turu. Duomo Katedrali, Signoria Meydanı, Vecciho Sarayı, Ponte Vecchio Köprüsü görülecek yerlerden bazıları. Gezi sonrası dünyanın en çok fotoğraflanan kulesi olan Pisa’yı görmeye geçiyoruz. 1 saatlik fotoğraf gezisinin ardından Cenova’ya hareket. Yolculuk sonrası otele transfer. Geceleme CENOVA otelimizde

   

  1. GÜN CENOVA – MİLANO

  Sabah kahvaltının ardından Kuzey İtalya‘nın tarihi liman kenti, kaşif Kristof Kolomb’un doğduğu yer olarak da bilinen Cenova’yı rehber eşliğinde geziyoruz. Cenova Katedrali, Ferrari Meydanı, Porta Soprana, Kristof Kolomb Evi göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turu sonrası İtalya’da modanın başkenti Milano’ya hareket. Varışın ardından rehberli şehir turu. Duomo di Milano, Galleria Vittorio Emanuele II, Sforzesco Şatosu görülecek yerlerden bazıları. Gezi sonrası otele transfer. Geceleme MİLANO bölgesindeki otelimizde.

   

  1. GÜN MİLANO - VERONA - VENEDİK

  Sabah kahvaltının ardından Romeo ve Juliette’in aşklarının şehri olan Verona’ya hareket. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turu. Erbe Meydanı, Arena di Verona, Juliet’in Evi, Piazza dei Signori, Via Mazzini Caddesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezi sonrası kanallarıyla meşhur Venedik’e hareket. Venedik’e varışın limanda bizi bekleyen tur teknemizle San Marco Meydanı’na ulaşım. Ardından tur rehberiniz eşliğinde şehir turu ve serbest zaman. Gezimizin ardından gece konaklama yapacağımız otelimize hareket. Geceleme VENEDİK otelimizde.

   

  1. GÜN VENEDİK – İGOUMENİTSA

  Sabah kahvaltının ardından Venedik limanına hareket. Saat 13.00’da konaklama yapacağımız kamaralara yerleşerek Venedik - İgoumenitsa gemisi ile Yunanistan’a hareket. Geceleme GEMİDE kamaralarda. (kamaralar 4 kişiliktir.)

   

  1. GÜN YANYA - İSTANBUL

  Adriyatik Denizi’ndeki gemi yolculuğunun ardından İgoumenitsa’ya varış. Gemiden indikten sonra otobüse yerleşme ve Yanya’ya hareket. Yanya şehir gezisi sonra İstanbul’a hareket. Gece yarısı 00.00 gibi İstanbul’a varış. Bir­ sonraki ­rüya­rotada ­buluşmak ­üzere…

   

  EKSTRA TURLAR

  PARGA

  Osmanlı Padişahı Sultan Süleyman’ın saltanatı döneminde 1523-1536 yılları arasında sadrazamlık yapmış önemli siyaset insanı

  Pargalı İbrahim Paşa ile tanıdığımız Parga, doğal güzelliğine rağmen, henüz çılgın turist kalabalığına uğramamış bakir bir yerleşim olan Parga, dost canlısı insanları ve bozulmamış doğallığı ile muazzam bir yer.

   

  YANYA Yunanistan’ın İoannia bölgesinde yer alan Yanya kasabası, Yunanistan'ın Epir bölgesinin en büyük şehri ve aynı adı taşıyan ilin merkezidir. Kuruluş yılı İS 510 yılıdır. Aziz John'un koruması altında kurulduğundan dolayı önemli Yunan şehridir.

   

  BARİ İtalya’nın Puglia bölgesinin en önemli şehri olan Bari, Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholas’ın kemiklerinin gömülü olduğu şehirdir. Hristiyanlar için hac şehirlerinden biri olan Bari, İtalya’da yerel halkın günlük yaşamını gözlendiği en önemli şehirdir. Bembeyaz sokaklarda yürüyecek, çamaşır asılı rengarenk sokak aralarında İtalyanların günlük yaşamına tanık olacaksınız.

   

  AMALFİ­SAHİLLERİ Begonvillerin pembesine karışan limon sarıları, rengarenk şemsiyelerle süslenmiş plajları, birbirinden güzel manzaralarıyla dik yamaçlara serpilmiş pastel renkli evleri, köyleri birbirine bağlayan virajlı dar yolları ve çiçek kokulu sokaklarıyla Amalfi kıyıları sizi kendine hayran bırakacak.

   

  POSİTANO İtalya'nın Campania bölgesindeki Amalfi Sahili'nde yer alan Positano, yamaçlara kurulmuş pastel renkli evleri ve mağribi tarzındaki mimarisi ile ünlüdür. Sirenuse Adaları’na bakan dik yamaçlar üzerinde uzanan kasabada eşsiz manzara sizleri bekliyor.

   

  VERONA Verona, William Shakespeare'in Romeo ve Juliet'inin şehri olarak da biliniyor. Sanatsal mirası, yıllık fuarları, gösterileri ve antik amfitiyatro olan Arena'daki lirik sezon gibi operalar sayesinde kuzey İtalya'daki başlıca turistik şehirlerden.

  PİSA İtalya’nın Kuzey’inde Toskana bölgesinde yer alan ve dünyanın en çok fotoğraflanan kulesi olan Pisa’yı ve Galileo’nun da vaftiz edildiği Mucizeler Meydanı’nı da yakından göreceğiz.

   

  KATILIM BEDELİNE NELER DAHİLDİR?

  -Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk

  -6 gece otel konaklaması (2 kişilik odalarda)

  -2 gece Adriyatik gemi konaklaması (4 kişilik kamaralarda)

  -Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  -Konaklama kahvaltıları (6 gün)

  -Şehir vergileri

  -Tüm ekstra turlar

  -Mesleki Sorumluluk Sigortası

  -Bagaj Hakkı (Orta boy valiz + sırt çantası)

   

  KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL DEĞİLDİR?

  -Vize Ücreti (Yeşil pasaportu veya hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaftırlar.)

  -Seyahat güvence paketi

  -Müze giriş ücretleri, kişisel yeme-içme masrafları

  -Şehir içi ulaşım (metro, tren, vapur vs.) giderleri

  -Yurtdışı çıkış harcI

  %0 indirim FİYATI 895 EURO

  İTALYA - YUNANİSTAN TURU ÖZELLİKLERİ

  YORUMLAR

  E-BULTEN