Loader

Gezi Ekibi

 • GÜNEYDOĞU TURLARI

  Yeni baraj mah. bülent angın bulvarı No: 88 kat 1 , Türkiye , Adana , SEYHAN

  PUAN VER
  0 0 değerlendirme sonucu

  DİYARBAKIR- BATMAN/HASANKEYF-MİDYAT MARDİN-HASANKEYF

   TUR PROGRAMI

  1.GÜN Cuma Akşamı saat 22.30 da Daha önce belirlenen noktalarda toplanma ve Gaziantep, Şanlıurfa güzergahından yapacağımız molalar ardından Diyarbakır’a harekeket ediyoruz

  2.GÜN: CUMARTESİ :/ADANA/ DİYARBAKIR  BATMAN/HASANKEYF-MİDYAT: Avrupa’yı binlerce yıl birbirine bağlayan tarihi İpek Yolu’ndan geçerek Diyarbakır’a varıyoruz  Diyarbakır Hasan Paşa Hanında yöresel kahvaltımızı yaptıktan sonra(ekstra) Mardin Kapı ve Çin Setinden sonra en uzun tarihi surları geziyoruz keçi burcunda rehberimiz eşliğinde eysel bağları ve gazi köşkünü izliyoruz daha sonra 1.5 saatlik yol mesafesi bulunan Batmana geçiyoruz Batman’da otobüsümüzle şehir merkezinden geçerek Batman Petrol Rafinerini  görüyoruz daha sonra Raman dağlarından geçerek Hasankeyfe varıyoruz. Hasankeyf kalesine çıkarak eski Hasankeyf şehrininin kalıntıları içerisinde bir gezinti yapıyoruz. Dicle’nin kıyısında masal kitaplarından bir sahnedir adeta Hasankeyf. Belki de yakın bir tarihte sular altında kalacağından bir daha bu güzelliği ile göremeyeceğiniz Hasankeyf’ de Aşağı ve Yukarı kentteki tarihi yapıları (Kale, El Rızk Camii, Küçük Saray, Büyük Saray)Daha sonra Dicle nehri kıyısında tahtlar üzerinde kale manzaralı öğlen yemeği  molasını veriyoruz, yemek molasından sonra 45 dakikalık süren yolculuğun ardından Midyat’da eski taş evlerle çevrili dar sokaklarda yapacağımız yürüyüşle Konukevi (Sıla Konağı), Eski Han ve Gümüşçülerin gezilmesinden sonra konaklama ve akşam yemeği için 1 saatlik yol mesafesi olan büyülü kent Mardin’e varıyoruz. (Konaklama: Yay Grand Otel****www.yaygrand.com)

  3.GÜN: PAZAR :  MARDİN ŞANLIURFAotelimizde  sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra. Farklı dini inanışların ve kültürlerin iç içe geçtiği Mardin’de 12 km uzaklıktaki Deyr-ul zafaran kilisesine geçerek rahiplerin rehberliğinde Süryani kilisesinin içini gezerek bilgi alıyoruz Daha sonra Kasımiye Medresesini, Kent Müzesini, ve Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Camii’yi gezdikten sonra Mardin kebabını tadacağımız öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemekten sonra Süryani taş işlemeciliğinin şaheserlerinden Şatana Konağı (PTT Binası), Erdoba Konağı, eski ev ve çarşıları gezerek Mardin’in kalbine yolculuğumuz devam edecek. Mardinden sonraki durağımız olan saklı bir 2.5 saatlik yol mesafesi olan Peygamberler ve evliyalar şehri Şanlıurfa’ gidiyoruz Balıklıgöl’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeği ve Adanaya dönüş.

                                                      TUR ÜCRETİ:275 TL

   
  1.Tur: 17/18 Mart 2018
  2.Tur: 24/25 Mart 2018
  3.Tur: 31Mart/ 1 Nisan 2018
  4.Tur: 7/8 Nisan 2018
  5.Tur: 14/15 Nisan 2018
  6.Tur: 21/23 Nisan 2018
  7.Tur: 28/29 Nisan 2018
  8.Tur: 5/6 Mayıs 2018
  9.Tur: 12/13 Mayıs 2018

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ: 

  *Lüks otobüsle ulaşım (programda belirtilen tüm ulaşımlar)

  *Otobüs içi İkramlar

  * 1 gece 4 * otelde konaklama

  * 1 sabah kahvaltısı

  * 1 akşam yemeği

  * Rehberlik hizmetleri

   Müze ve Ören Giriş Yeri ücreti ve öğlen yemekleri  ücrete dahil değildir.

   

  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::İYİ YOLCULUKLAR DİLERİZ J J ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

   

  %25 indirim FİYATI 276

  GÜNEYDOĞU TURLARI ÖZELLİKLERİ

  YORUMLAR

  E-BULTEN