Loader

Gezi Ekibi

 • AVRUPA TURU

  , Türkiye , Hatay , Antakya

  PUAN VER
  0 0 değerlendirme sonucu

  AVRUPA TURU

  16 GÜN 14 ÜLKE 28 ŞEHİR

  1195 EURO

   

  TARİHLER:

  1 TEMMUZ - 17 TEMMUZ 2020

  20 TEMMUZ -5 AĞUSTOS 2020

  8 AĞUSTOS - 24 AĞUSTOS 2020

  1 EYLÜL - 16 EYLÜL 2020

  14 EYLÜL - 30 EYLÜL 2020

   

  HANGİ ŞEHİRLERDE KONAKLAYACAK?

  ÜLKELER VE ŞEHİRLER

  Turumuz 11 gece konaklama ve  4 gece seyahat şeklinde planlanmıştır. Gündüzleri ise şehirleri keşfediyor olacağız.

   

  Konaklama şehirleri: (Adriyatikte gemi konaklaması), Roma, Venedik, Mulhouse, Paris (2 gece), Amsterdam, Prag (2 gece), Budapeşte, Ohrid

  Oteller Avrupa'nın en popüler şehirlerinde katılımcılarımızın rahat edeceği şekilde 3-4 yıldızlı zincir otellerde 2 kişilik

  odalardan seçilmiştir.

   

  Not: Adriyatik Denizi’ndeki gemi konaklaması 4 kişilik kamaralarda yapılmaktadır.

   

  ÜLKELER VE ŞEHİRLER

          1.YUNANİSTAN - Selanik, Parga

  1. İTALYA - Bari, Roma, Pisa, Floransa, Venedik, Verona
  2. VATİKAN
  3. İSVİÇRE – Zürih
  4. FRANSA - Mulhouse, Colmar, Alsas, Strasbourg, Paris
  5. BELÇİKA – Brugge
  6. HOLLANDA – Amsterdam, Zaanse Schans
  7. ALMANYA - Berlin, Dresden
  8. ÇEKYA – Prag
  9. AVUSTURYA – Viyana
  10. SLOVAKYA – Bratislava
  11. MACARİSTAN – Budapeşte
  12. SIRBİSTAN – Belgrad
  13. K. MAKEDONYA – Ohrid

   

  TUR PROGRAMI

  SEYAHAT ÖNCESİ

  Tur başlangıç günü size bildirilen saatte İstanbul Forum AVM önünde buluşma, sizleri karşılayacak yol danışmanları

  eşliğinde otobüse valizlerin yerleştirilmesi, koltuk kurasının çekilmesi ve son kontrollerin yapılması.

  yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma. Kura ile çekmiş

  olduğunuz koltuklara yerleşme ve seyahatin 22.00’de başlaması. İpsala sınır kapısına varış ve pasaport & vize

  işlemlerinin yapılması.

   

  1. GÜN SELANİK – PARGA –İGOUMENİTSA

  Selanik’e varış ve kahvaltı. Ardından Selanik şehir turu. Selanik’te görülecek yerler arasında Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule ve Osmanlı ve Bizans eserleri. Panoramik şehir turu ve serbest zamanın ardından Parga şehrine varış. Osmanlı devleti sadrazamlarından Pargalı İbrahim Paşa’nın şehrinde şehir turu. Panoramik şehir turunun ardından İgoumenitsa’ya varış ve Bari feribotu saatine kadar serbest zaman. 00.30’a konaklama yapacağımız kamaralara yerleşerek İgoumenitsa – Bari gemisi ile İtalya’ya hareket. Geceleme GEMİDE kamaralarda. (kamaralar 4 kişiliktir.)

   

  1. GÜN BARİ – ROMA

  Sabah Bari’ye varış. Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholas’ın gömülü olduğu Bari’de şehir turunun ardından serbest zaman. Gezi sonrası Roma’ya hareket. Roma’ya varış ve otele yerleşme. Geceleme ROMA otelimizde.

   

  1. GÜN ROMA – VATİKAN

  Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Roma şehir turu. “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Turumuzda şehrin sembolü haline gelen Kolezyum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Vatikan görülecek yerler arasındadır. Profesyonel tur rehberiniz ile bu gezileri tamamladıktan sonra Roma’dan ayrılış saatine kadar serbest zaman. Serbest zamanın ardından Pisa’ya gece yolculuğu.

   

  1. GÜN PİSA – FLORANSA – VENEDİK

  Sabah erken saatlerde Pisa’ya varış ve dünyada karşısında en çok şekil değiştirip fotoğraf çekilen eğik Pisa kulesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Fotoğraf molası veriyoruz. Bu molanın ardından Floransa’ya hareket. Floransa’ya varışın ardından tur rehberiniz eşliğinde Floransa'da yapılacak panoramik gezide; Duomo Katedrali, Signoria Meydanı, Vecciho Sarayı, Ponte Vecchio Köprüsü görülecek yerlerden bazılarıdır. Şehir turu ve serbest zamanın ardından şehirden ayrılıp Venedik’e hareket. Venedik’e varışın limanda bizi bekleyen tur teknemizle San Marco Meydanı’na ulaşım. Ardından tur rehberiniz eşliğinde şehir turu ve serbest zaman. Gezimizin ardından gece konaklama yapacağımız otelimize hareket. Geceleme VENEDİK otelimizde.

   

  1. GÜN ZÜRİH – MULHOUSE

  Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Otobüs yolculuğunun ardından adını Zürih Gölü’nden alan İsviçre’nin en büyük ve en hareketli lokomotif şehri Zürih’e varış. Tur rehberiniz eşliğinde şehir turu ve serbest zaman. Gezinin ardından Mulhouse’a hareket. Mulhouse’a varışın ardından otele transfer. Geceleme MULHOUSE otelimizde.

   

  1. GÜN COLMAR – ALSAS KASABALARI – STRASBOURGH

  Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Dünyada şarap yoluyla ünlü Alsas kasabalarını gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Colmar’a hareket. Dünyaca ünlü Fransız şaraplarının anavatanı olan Colmar’da panoramik şehir turu. Turun ardından sürpriz olarak iki Alsas kasabasına gidiyoruz. Rengarenk evleriyle fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası Alsas kasabalarını geziyor, grevyer peynirini, lezzetli turtaları ve şarapları keşfediyoruz. Gezinin ardından Strasbourgh’a hareket. Varışın ardından kanalları ile ünlü Noel’in başkenti Strasbourgh şehir turu ve serbest zaman. Gezinin ardından Paris’e gece yolculuğu.

   

  1. GÜN PARİS

  Paris’e varış ve ardından rehberiniz eşliğinde şehir turu. Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Ressamlar Tepesi gibi önemli yerleri göreceğiz.. Tur sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme PARİS otelimizde

   

  1. GÜN PARİS

  Kahvaltı sonrası Paris’te ikinci gün. Bütün gün katılımcılarımız için serbest zaman. Işıklar şehri Paris’i doyasıya keşfetmek isteyen misafirlerimiz için ikinci günde müzeleri ve Eyfel Kulesi’ni ziyaret edebilirler. Geceleme PARİS otelimizde.

   

  1. GÜN BRUGGE – AMSTERDAM

  Kahvaltı sonrası Belçika’nın çikolata kokulu, kanallarıyla ünlü Orta Çağ şehri Brugge’a hareket. Varışından ardından eski şehir bölgesinde şehir turu ve ardından serbest zaman. Gezinin ardından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a hareket. Varışın ardından otele transfer. Geceleme AMSTERDAM otelimizde.

   

  1. GÜN AMSTERDAM

  Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Rehber eşliğinde şehrin en önemli merkezi olan ve eskiden balık pazarı olarak kullanılan, günümüzde ticaret ve eğlence merkezi olan Dam Meydanı’nı ziyaret. Meydanda yer alan Ulusal Anıt, MadameTussauds Müzesi De Bijenkorf ve Damrak Caddesi gibi önemli yerleri göreceğiz. Gezinin ardından akşam buluşma saatine kadar serbest zaman. Serbest zamanın ardından Amsterdam’dan ayrılış ve Berlin’e gece yolculuğu

   

  1. GÜN BERLİN – DRESDEN – PRAG

  Sabah Berlin’e varışın ardından Brandenburg Kapısı, Eski Utanç Duvarı(Berlin Duvarı), Katledilen Yahudiler Anıtı, Berlin TV Kulesi, Alexanderplatz Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanın ardından Almaya’nın en güzel Barok şehri Dresden‘e hareket. II. Dünya Savaşında yerle bir olan ve küllerinden doğan Dresden şehir turu yapıyoruz. Theatreplatz, Martin Luter Anıtı, Brüls Terası, Zwinger Sarayı göreceğimiz yerlerden bazıları. Sonrasında Prag’a hareket. Geceleme PRAG otelimizde.

   

  1. GÜN PRAG

  Kahvaltının ardından rehber eşliğinde şehir turu. Old Town Meydanı, Prag Kalesi, Karl Köprüsü, Astronomik Saat Kulesi, St.Vitus Katedrali gezilecek yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından toplanma ve otele transfer. Geceleme PRAG otelimizde.

   

  1. GÜN VİYANA – BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE

  Sabah kahvaltı sonrası Viyana’ya hareket. Varışın ardından rehberiniz eşliğinde Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı göreceğiz. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek ve Avusturya lezzetlerinin tadına bakmak için serbest zaman. Gezinin ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket. Bratislava’ya varışın ardından rehber eşliğinde şehir turu ve ardından serbest zaman. Gezinin ardından Bratislava’dan ayrılış ve Budapeşte’ye hareket. Otele yerleşme. Geceleme BUDAPEŞTE otelimizde.

   

  1. GÜN BUDAPEŞTE

  Kahvaltının ardından rehber eşliğinde Budapeşte şehir turu. Rehber eşliğinde gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü, Budin Kalesi, Palemento Binası ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Meşhur Tuna Nehri üzerinde yer alan Margaret adasındaki kafe ve restoranlarda yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Budapeşte'yi akşamları daha çok seveceksiniz. Işıkların adeta dans ettiği bu muhteşem şehrin hafızalarınızda güzel bir anı olarak yer edeceğinden emin olabilirsiniz. Şehir turundan ardından Belgrad’a gece yolculuğu.

   

  1. GÜN BELGRAD – OHRİD

  Sabah Belgrad’a varışın ardından canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turu yapıyoruz. Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının  ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi,

  Kale Meydanı, Knez Mihailova Caddesi gezilecek yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zamanın ardından Ohrid’e hareket. Ohrid’e varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turu. Eski Çarşı, Ohrid Gölü’nün süslediği şehri gezdikten sonra serbest zaman. Gezinin ardından otele transfer. Geceleme OHRİD otelimizde.

   

  1. GÜN OHRİD – İSTANBUL

  Kahvaltının ardından İstanbul’a hareket. Akşam 22.00 gibi İstanbul’a varış. Bir sonraki Rüya Rota’da buluşmak üzere…

   

  EKSTRA TURLAR

   

  PARGA Osmanlı Padişahı Sultan Süleyman’ın saltanatı döneminde 1523-1536 yılları arasında sadrazamlık yapmış önemli siyaset insanı Pargalı İbrahim Paşa ile tanıdığımız Parga, doğal güzelliğine rağmen, henüz çılgın turist kalabalığına uğramamış bakir bir yerleşim yeri.

   

  VERONA Kuzeydoğu İtalya'nın Veneto bölgesinde bulunan yedi ilden biri olan Verona, William Shakespeare'in Romeo ve Juliet'inin şehri olarak da biliniyor. Sanatsal mirası, yıllık fuarları, gösterileri ve Romalılar tarafından inşa edilen antik amfitiyatro olan Arena'daki lirik sezon gibi operalar sayesinde kuzey İtalya'daki başlıca turistik şehirlerden.

   

  VOLENDAM Hollanda’nın en turistik sahil kasabası. Güzel evleri, şirin bahçeleri, yürümeye doyamayacağınız sokaklarının dışında sahil şeridine konumlandırılmış tahta ayakkabı dükkanları, hediyelik eşya satan dükkanlar, leziz balıklar yiyebileceğiniz restoranlar ve peynir fabrikalarıyla Volendam’da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

   

  ZAANSE­SCHANS Zaanse Schans, Hollanda’nın en turistik yerlerinden olup yel değirmenleri ile ünlü kasabasıdır. Kasaba, koruma altına alınmış 13 adet aktif yel değirmeni ve 1960 yılında buraya taşınan 35 adet tarihi evden oluşan bir açık hava müzesidir.

   

  ALSAS­KASABALARI Fransa’nın doğusunda Ren nehri kenarındaki Alsas Kasabaları, masallardan fırlamışcasına evler, alabildiğine tepeleri saran üzüm bağları, lezzetli turtaları, şarapları, hamur işleri, peynirleri ile Avrupa’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden.

   

  KATILIM BEDELİNE NELER DAHİLDİR?

   -1195 EURO Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk

   -İtalya-Yunanistan arası Adriyatik'te gemi yolculuğu

  - Venedik şehir merkezinden Vaporetto ile limana ulaşım

   -11 gece konaklama.

  -Mesleki Sorumluluk Sigortası

   -Tüm ekstra turlar.

   -Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

  -Konaklama kahvaltıları (10 gün)

  -Şehir vergileri. Bagaj Hakkı (orta boy valiz)

   

  KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL DEĞİLDİR?

  - Vize Ücreti (Yeşil pasaportu veya hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaftırlar.)

  -Seyahat güvence paketi

  -Pasaportu olmayan katılımcıların pasaport masrafları

  -Müze giriş ücretleri, ekstra düzenlenen faaliyetler ve otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları

  -Şehir içi ulaşım (metro, tren, vapur vs.) giderleri

  -Yurtdışı çıkış harcı

  %0 indirim FİYATI 1195 EURO

  AVRUPA TURU ÖZELLİKLERİ

  YORUMLAR

  E-BULTEN